D jak detal w aranżacji wnętrza

opublikowany27 lutego 2020

autor:Jaskrawa

kategoria:aranżacja wnętrz

podziel się: / /

projekty wnętrz Rzeszów architekt wnętrz Rzeszów PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Rzeszów wizualizacje porady architekta konsultacje MILESZCZYK-Zielińska

W aranżacji wnętrza ogólne wrażenie jest  ważne, jednak to szczegóły definiują jego styl, określają zainteresowania właścicieli, zdradzając ich gust, poczucie dobrego smaku, są wyznacznikiem statusu materialnego – detal zdradza wszystko, nieodpowiednio dobrany potrafi zniweczyć plan o pięknym wnętrzu. Dodatki, bo o nich teraz mowa, wybierane bez należytej uwagi, wprowadzą wrażenie tandety nawet do najlepszego projektu.

Hipermarketowe reprodukcje na ścianach, zbyt obfito marszczone  firany, czy w elementy wykończeniowe –  źle dobrane listwy przypodłogowe, klamki, rolety  – to zwykle wybiera się na końcu, często brakuje czasu, sił i funduszy, zważywszy na całą długą drogę w samodzielnym wykończaniu domu. Przy opanowaniu całości wnętrza, detale mogą wydawać się mniej istotne, ale ”diabeł tkwi w szczegółach”, o tym trzeba pamiętać do samego końca.

Wybór dodatków, detali w aranżacji wnętrza nie jest łatwy, sklepy z wyposażeniem oferują coraz większy asortyment, ceny są zróżnicowane i nie zawsze adekwatne do jakości.Warto postawić na niepowtarzalne przedmioty, niekoniecznie nowe, ale z historią i duszą. Przy stonowanych wnętrzach detal może być bardziej rozbudowany, bogaty, przełamujący ogólną konwencję wnętrza.

Subtelne połączenie materiałowe, gra odcieni, wyrafinowane łączenie faktur i deseni, wielkości i kształtów, świateł i cieni –  tego nie potrafi każdy, w razie rozterek wybór dodatków w aranżacji można zlecić profesjonaliście, zarówno w nowych domach, kiedy potrzeba postawić „kropkę nad i”, jak również przy odświeżeniu wystroju i zmianie dotychczasowej stylizacji. Warto poświęcić czas i środki na opracowanie szczegółów, to ich piękno składa się na piękno całości.

projektant wnętrz, architekt wnętrz, aranżacja wnętrz Rzeszów, nadzór autorski, jak zaprojektować kuchnię

 

tekst : architekt wnętrz Magdalena Mileszczyk-Zielińska ,,D jak detal w aranżacji wnętrza”

foto źródło : Pinterest

przydatne projekty wnętrz :https://www.facebook.com/pages/category/Home-Decor/Jaskrawa-Architektura-Wn%C4%99trz-Magdalena-Mileszczyk-Zieli%C5%84ska-160810094431644/runway music club w Rzeszowieklasyczny dom w Rzeszowie rezydencja pod krakowem

„D jak detal w aranżacji wnętrza” – o samodzielnym projektowaniu wnętrz, jak zadbać o dobór detali w projektach wnętrz domów i mieszkań, czy dodatki są potrzebne w wystroju wnętrz, czy drogie materiały wykończeniowe można zastąpić tańszymi , czy zawsze cena idzie w parze z jakością , jak szybko i skutecznie przeprowadzić samodzielnie metamorfozę wnętrza bez wielkich nakładów finansowych, czy korzystać z pomocy specjalisty –  doświadczonego architekta wnętrz ?

One comment
  • moskito
    Posted on 8 maja 2021 at 6:14 pm

    piękne zdjęcia

    Reply

skomentuj