G jak garderoba w domu

opublikowany26 kwietnia 2020

autor:Jaskrawa

kategoria:aranżacja wnętrz

podziel się: / /

W nowoczesnym budownictwie nie może zabraknąć garderoby. Przy większym metrażu, dobrze wyodrębnić oddzielne pomieszczenie, najlepiej przy sypialni. Jeżeli  jedynymi użytkownikami będą właściciele domu,  powinny prowadzić do niej drzwi bezpośrednio z sypialni. To duży komfort, porządek i odpowiednia intymność – strefa nocna oddzielona od dziennej, idealnie gdy w jej skład wchodzi łazienka, również dostępna jedynie dla właścicieli. Gdy powierzchnia domu na to pozwala, oddzielna garderoba dla dzieci również się sprawdzi –zyskamy przestrzeń w pokojach i unikniemy bałaganu. Przy wspólnej garderobie, gdzie wszyscy domownicy muszą mieć do niej dostęp, wejście powinno być od strony korytarza.

Aby korzystanie z garderoby mogło być komfortowe, warto szczegółowo ją zaprojektować, wykorzystując każdy centymetr cennego miejsca, wykonując meble na wymiar.

W mniejszych pomieszczeniach można zrezygnować z zamykanych szaf i półek z frontami – mogą sprawiać kłopot przy otwieraniu. W większych natomiast, można pokusić się o zabudowy całkowicie lub częściowo przesłonięte – wtedy nawet większy bałagan nie będzie raził, a co najważniejsze ubrania nie będą się kurzyły.

nowoczesny design, garderoba na wymiar, jak zaprojektować i rozplanować wygodną garderobę w małym mieszkaniu, wieszaki na spodnie kolor antracyt, projektowanie wnętrz w Rzeszowie, portfolio pracowni wnętrz

Przy projektowaniu garderoby można skorzystać z kilku gadżetów, które znacznie ułatwią użytkowanie. Akcesoria, takie jak wieszaki na spodnie, paski, apaszki, wysuwane kosze na bieliznę, buty czy szuflady na biżuterię  – wszystko to zaoszczędzi czas i doda nowoczesnego charakteru.

W szufladach i ażurowy koszach można  przechowywać bieliznę , skarpety, mniejsze ubrania czy buty, umieszczone nisko dają dobry wgląd w zawartość. Drążki na ubrania najlepiej umieszczać na wysokości wzroku, maksymalnie na wysokość wyciągniętej ręki. Przy ich wysokim umiejscowieniu przydadzą się pantografy, dzięki którym można swobodnie obniżyć drążek do optymalnego poziomu.

rysunki z rozplanowaniem wysokości w garderobie, architekt wnętrz proponuje optymalne rozwiązania przy projektowaniu garderoby

Kolorystyka garderoby powinna być zintegrowana z sypialnią, najlepiej, aby miała neutralny kolor – dzięki czemu łatwiej będzie skupić się na codziennym wyborze ubrań.

 

 

tekst: architekt wnętrz Magdalena Mileszczyk-Zielińska  ,,G jak garderoba w domu”

foto źródło: Pinterest

…jak zaprojektować wygodną garderobę w domu, garderoba przy sypialni – niezbędne pomieszczenie czy zwykła fanaberia, czy dzieci powinny mieć oddzielną garderobę, co wygodniejsze – półki z  koszami czy wysuwane szuflady, specjalne wieszaki na spodnie i  druciane kosze są potrzebna dla utrzymania porządku w garderobie, robić więcej wieszaków czy otwartych półek na ubrania składane, garderoba powinna być zamykana lub może otwarta , jaką kolorystykę wybrać do garderoby…http://www.jaskrawa.pl/?fw-portfolio=2067

 

skomentuj