J jak jadalnia w projektach domów

opublikowany27 lipca 2020

autor:Jaskrawa

kategoria:aranżacja wnętrz

podziel się: / /

antyczny kominek z nowoczesnym czarnym stołem i tapicerowanymi krzesłami

Jadalnia to bardzo ważna przestrzeń w domu, mimo, że teoretycznie można się bez niej obyć, biorąc pod uwagę np. małe mieszkania w blokach, to komfort jej posiadania jest nie do przecenienia. Nie musi być nią oddzielne pomieszczenie, wystarczy wyodrębnione miejsce w części kuchni lub salonu, wygodne rozwiązanie stosowane w nowym budownictwie mieszkalnym.  Aby podkreślić część jadalnianą w otwartej przestrzeni domu, dobrze jest nad stołem zamontować lampę wiszącą.Często, szczególnie w klasycznym wystroju, umieszcza się dodatkowo dywan, który wyraźnie wydziela strefę i dodaje przytulności i elegancji. Bliskie sąsiedztwo kuchni, ułatwia codzienne funkcjonowanie w domu, więc najpierw umieszczamy stół, następnie komplet wypoczynkowy.Wybierając rozkładany stół do jadalni, należy rozważyć warianty jego rozstawienia przy większej ilości biesiadników. Stół musi się dobrze komponować, nie kolidować z pozostałymi meblami również po rozłożeniu.

Wygodę krzeseł najlepiej przetestować przed zakupem, internet daje wiele możliwości w wyborze modelu, jednak uroda nie zawsze idzie w parze z wygodą mebla.Ergonomiczny kształt, podparcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa to podstawowe kryterium w wyborze krzesła do jadalni.

Tapicerowane, drewniane czy z tworzywa, to kwestia ogólnej stylistyki we wnętrzu. Modne tapicerowane, kubełkowe z podłokietnikami sprawdzą się gdy jest sporo miejsca do dyspozycji przy stole. Jadalnia jest integralnym elementem całości wnętrza, więc kolorystyka jest z góry narzucona. Wybierając stół i krzesła, należy unikać kompletowania, takie oczywiste połączenia są niemodne.

 

tekst: architekt wnętrz Magdalena Mileszczyk-Zielińska  ,,J jak jadalnia w projektach domów”

foto źródło:  Pinterest, JASKRAWA

 

…jak zaprojektować funkcjonalną jadalnię, w jakich kolorach urządzić jadalnię, jaki stół najlepszy do jadalni, krzesła kubełkowe, sztaplowane, tapicerowane czy drewniane – jakie najlepiej sprawdzą się w jadalni? duży stół rozkładany czy okrągły, jak dobrać oświetlenie do jadalni, projekt do obejrzenia http://www.jaskrawa.pl/?fw-portfolio=2042

 

 

 

skomentuj